Mgr. Vladimír DostálekPočet zobrazení144

ZLÍNSKÝ KRAJ – V úterý 28. května hostil Baťův mrakodrap slavnostní předávání ocenění úspěšným účastníkům kvízů zaměřených na bezpečné chování na internetu, které jsou pořádány v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet. Absolutním vítězem krajského finále Kvízu PLUS se stal Ladislav Trčka z Obchodní akademie a Vyšší odborné školy ve Valašském Meziříčí.

Kraj pro bezpečný internet 2024

Mimo gratulací a hodnotných cen dostane Ladislav možnost reprezentovat Zlínský kraj i na republikovém finále, které se bude konat 12. června a uskuteční se v české centrále společnosti Microsoft.

Projekt Kraje pro bezpečný internet je pořádaný pod záštitou Asociace krajů České republiky a klade si za cíl zvýšit informovanost o rizicích internetu a možnostech prevence. Jeho cílovou skupinou jsou vedle dětí a studentů také rodiče, pedagogičtí a sociální pracovníci, senioři a policisté.

Mimo celoročně dostupných videí a e-learningových lekcí, vyhlašuje projekt pravidelně také soutěžní kvíz pro žáky a studenty základních a středních škol. Tento kvíz letos ve Zlínském kraji úspěšně absolvovalo 1981 žáků. V dubnu letošního roku pak proběhlo také navazující on-line krajské finále Kvízu PLUS. Z něj vzešlo 5 nejlepších účastníků, kteří od partnerů projektu, společnosti Microsoft a Gordic, dostali hodnotné ceny.

„Věřím, že alespoň někteří z nich si v budoucnu najdou svoji profesní cestu do světa informačních technologií. Ať v rámci svých pracovních povinností přijedu kamkoliv, vždy slyším dvě věci – umělá inteligence a kybernetická bezpečnost. To je budoucnost,“ uvedl radní Zlínského kraje pro mládež a sport Jiří Jaroš, který přišel všem oceněným osobně pogratulovat.

 

⬛ Kontakt pro média:

Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@zlinskykraj.cz