Bc. Jan Vandík DiS.Počet zobrazení5614

Na padesát kilometrů silnic opraví letos silničáři ve Zlínském kraji. Na několika místech už práce začaly, jinde odstartují v následujících týdnech. Některé rekonstrukce se neobejdou bez uzavírky či jiných dopravních omezení.

Ilustrační foto

„Do oprav silnic investujeme nejvíce peněz v historii kraje, a díky tomu se nám daří snižovat počty úseků, které jsou v havarijním stavu. Celou dobu usilujeme o to, aby se dopravní infrastruktura v našem kraji rozvíjela a jsem rád, že se to díky naší vytrvalosti a vyjednávání s ministerstvem dopravy daří. Vozovky máme v nejlepší kondici za posledních deset let a v našem kraji se aktuální staví třetina všech dálnic v Česku. To je ohromný posun oproti předchozím letům,“ zdůraznil hejtman Radim Holiš.

Krajská příspěvková organizace Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK), které se stará o cesty II. a III. třídy, chystá například opravy mezi Bystřicí pod Hostýnem a Hlinskem nebo mezi Uherským Hradištěm a Bílovicemi. Oprava mostu v Napajedlích přes řeku Moravu poblíž Fatry už začala. Nového povrchu se dočká také úsek z Prostřední Bečvy přes Soláň do Velkých Karlovic. A řadu oprav hlavních tahů po celém kraji plánuje také Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které se stará o silnice I. třídy.

„Stavební práce na silnicích dopředu plánujeme a s krajskou pobočkou Ředitelství silnic a dálnic koordinujeme tak, aby je řidiči co nejméně pocítili. Někdy to však bez omezení nejde, a proto prosíme všechny o trpělivost a pochopení. Výsledkem budou na mnoha místech kvalitní a bezpečné cesty,“ doplnil náměstek hejtmana pro dopravu Radek Doležel a dodal: „Na opravy se nám podařilo získat dotace z evropských fondů i od státu, což je výrazná pomoc, díky které postupně snižujeme dlouhodobý dluh v oblasti dopravy.“

Kde se letos řidiči dočkají opravených cest a jaká omezení s sebou stavební práce přinesou? Přinášíme podrobný přehled podle okresů.

Podrobné informace o uzavírkách a objízdných trasách najdou řidiči na webových stránkách Ředitelství silnic Zlínského kraje (https://www.rszk.cz/dopravni-omezeni) a Ředitelství silnic a dálnic ČR (https://kraje.rsd.cz/zlinsky/prehled-vyznamnych-oprav-ve-zlinskem-kraji-v-roce-2024/)