Mgr. Vladimír DostálekPočet zobrazení211

ZLÍNSKÝ KRAJ – Rada Zlínského kraje podpořila žádost Zoo Zlín o poskytnutí 25milionové dotace na pokračování rozšiřování areálu zoologické zahrady. V první etapě projektu Karibuni II má vzniknout záchranné a chovné centrum pro lvy. Dojde tak k rozšíření a zatraktivnění návštěvnického okruhu.

foto: Zoo Zlín

„Zlínská zoologická zahrada je turisty nejnavštěvovanějším místem Zlínského kraje a patří mezi 10 nejvyhledávanějších turistických cílů v celé České republice. Vysoká návštěvnost znamená také významný přínos pro ekonomiku regionu. S kolegy ve vedení Zlínského kraje jsme jednoznačně nakloněni dalšímu rozvoji areálu v Lešné, což dokládá naše podpora žádosti o přidělení dotace i poskytnutí 22 milionů na jiné projekty v předchozích osmi letech,“ uvedl náměstek hejtmana pro strategický rozvoj a cestovní ruch Lubomír Traub.

Cílem projektu je vybudování Záchranného a chovného centra CITES pro lvy a přístupové areálové komunikace. Tato investiční akce je dalším pokračováním výstavby nově vznikajícího rozšíření stávajícího areálu ZOO a zámku Zlín – Lešná. Nové území zoologické zahrady s názvem Karibuni je tematicky zaměřeno na chov afrických savců. Po dokončení tohoto projektu bude území zpřístupněno návštěvníkům zoologické zahrady a dojde tím k rozšíření a zatraktivnění návštěvnického okruhu a dalšímu zvýšení prestiže zlínské zoo. Vybudování centra zároveň pomůže k řešení celorepublikového problému chovu lvů v nevyhovujících podmínkách u soukromých chovatelů v případě jejich zabavení příslušnými úřady.

Náklady první etapy projektu Karibuni II přesáhnou 100 milionů korun. Statutární město Zlín a Zlínský kraj přispějí shodně po 25 milionech. Poskytnutí dotace musí kromě Rady Zlínského kraje schválit také krajské zastupitelstvo na svém jednání 17. června.

⬛ Kontakt pro média:

Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@zlinskykraj.cz