Mgr. Vladimír DostálekPočet zobrazení116

ZLÍNSKÝ KRAJ – Cestování veřejnou dopravou je pro obyvatele Vsetína jednodušší. Od pondělí 1. dubna je totiž místní městská hromadná doprava (MHD) zapojena do systém Integrované dopravy Zlínského kraje (IDZK). Cena za jednotlivé jízdné ve Vsetíně bude 15 korun, a to jak v autobusech provozovaných Zlínským krajem, tak na linkách MHD.

integrace dopravy Vsetín

Symbolickým přestižením pásky to dnes stvrdili náměstek hejtmana Zlínského kraje pro dopravu Radek Doležel, starosta města Vsetína Jiří Čunek, jednatel společnosti Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje Martin Štětkář a předsedkyně představenstva společnosti Z-Group Bus Miroslava Geletová.

„Každá jízdenka bude přestupní do pětačtyřiceti minut od vydání. Možnost přestupu bude mezi dvěma autobusy MHD, mezi dvěma krajskými autobusy, mezi krajským autobusem a autobusem MHD navzájem i mezi autobusy a vlaky, a to na celém území tarifní zóny 460, do níž patří kromě Vsetína také Ústí a Janová,“ upřesnil náměstek Radek Doležel.

Ceny předplatného jízdného v zóně 460 od 1. dubna 2024:

Typ jízdného

Obyčejné jízdné

Zlevněné – 50 %: děti 6-15 let, studenti do 26 let, senioři 65+, invalidé III. stupně

7denní

120,-

60,-

30denní

360,-

180,-

90denní

850,-

425,-

365denní

3 285,-

1 642,-


Nosičem předplatného jízdného bude výhradně karta Zetka.

Další slevy zajišťuje město Vsetín. „Od 1. dubna bude i nadále platit jízdné zdarma pro doprovod kočárku s dítětem do tří let věku a držitele karet ZTP a ZTP/P. Bezplatné jízdné se v těchto případech ale vztahuje pouze na MHD, nikoliv na příměstskou a železniční dopravu,“ vysvětlil místostarosta Vsetína Petr Kudlík a dodal: „Další výjimka oproti běžným tarifům IDZK se týká seniorů 70+ s trvalým bydlištěm ve Vsetíně. Ti si i nadále mohou vyřídit zlevněné roční jízdné v hodnotě 400 korun, které bude platné pro zónu 460, a to v MHD i v příměstské a železniční dopravě.“ Pro uplatnění slevy je třeba si nejprve vyzvednout na městském úřadě ve Vsetíně voucher. Ty jsou k dispozici na Svárově v místnosti č. 911 v 9. patře, a to v pondělí a ve středu vždy od 8.00 do 11.00 a od 12.30 do 17.00 hodin. Držitel voucheru jej následně předloží v přepravní kanceláři MHD ve věžovém domě při nahrávání tarifu na kartu Zetka.

„Naší snahou je, aby se do systému Integrované dopravy Zlínského kraje postupně zapojily všechny městské dopravy v kraji. Jsem proto rád, že během devíti měsíců jsme zaintegrovali už druhé město,“ zhodnotil jednatel společnosti Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje Martin Štětkář. Od července loňského roku je do jednotného tarifního systému Zlínského kraje už plně integrovaná MHD v souměstí Uherské Hradiště – Staré Město – Kunovice. Na začlenění MHD Zlín – Otrokovice a MHD Kroměříž do systému IDZK se aktuálně pracuje.

 

⬛ Kontakt pro média:
Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@zlinskykraj.cz