Zvětšit písmo

Zmenšit písmo

CZ

cs

menu

Dne 3. 11. 2022 proběhlo v Interhotelu Zlín pravidelné, již 21. setkání poskytovatelů sociálních služeb ve Zlínském kraji. Poskytovatelé se zde od zástupců Ministerstva práce a sociálních věcí a pracovnic odboru sociálních věcí krajského úřadu dozvěděli řadu aktuálních informací. Týkaly se například financování sociálních služeb ve Zlínském kraji v příštím roce, strategických dokumentů a změn v plánování sociálních služeb nebo připravovaných novel zákonů vztahujících se k sociální oblasti.

Za Ministerstvo práce a sociálních věcí na akci promluvili náměstkyně ministra pro oblast rodinné politiky a sociálních služeb Zdislava Odstrčilová a vedoucí oddělení koncepce sociálních služeb Jan Vrbický. Mimo jiné informovali o financování sociálních služeb pro uprchlíky z Ukrajiny, připravovaných novelách zákona o sociálních službách a zákona o sociálně-právní ochraně dětí nebo o materiálně-technickém standardu pro služby sociální péče poskytované pobytovou formou.

Poskytovatelé zároveň dostali prostor, aby se zeptali na to, co je zajímá nebo se případně podělili o své postřehy, zkušenosti, názory.

Prezentace ze setkání jsou k dispozici níže.

Aktualizováno:

Krajský úřad Zlínského kraje © 2024

Cookie lišta

Nahoru